jak zrobić huśtawkę ogrodową
<br>


Moje meble, Twój styl

Jak zrobić huśtawkę grodową? poradnik stolarza

Seria 3-filmów pokazującą tworzenie huśtawki ogrodowej- jak to jest zrobione.

Nowoczesna huśtawka ogrodowa, którą wykonasz sprawi, że przestrzeń w Twoim ogrodzie nabierze innego oblicza. Dzięki nim stworzymy we własnym ogrodzie romantyczną przestrzeń lub zakątek dla spędzania czasu dla całej rodziny. Huśtawka ogrodowa pozwoli wykorzystać miejsce tkwiące w przydomowym ogrodzie.

Zastanawiasz się nad zakupem huśtawki ogrodowej ? Może warto kupić materiał i w łatwy oraz prosty sposób wykonać samemu ? Tylko #jakzrobićhuśtawkęogrodową ? Jakie drewno wybrać na huśtawkę ogrodową ? W materiale wideo przedstawiam wszystkie etapy produkcji huśtawki ogrodowej. By samodzielnie zrobić huśtawkę w pierwszej kolejności jest dobór odpowiedniego drewna warto by nasz materiał- deski były już sezonowane lub zakupione po suszarni takie które mają odpowiednią wilgotność. Do zbudowania siedziska wykorzystałem tarcicę desek jodłowych, które zalegają w moim ogrodzie a po kilkunastu latach sezonowania są idealnym materiałem na siedzisko. W pierwszej kolejności jest dobór odpowiedniej długości siedziska u mnie jest to 170cm,grubość desek jakie posiadam to ponad 44-48mm. Do pocięcia materiału użyłem pilarki formatowej Hammer K3 Winner Comfort Felder z uniwersalną piłą widiową do cięcia drewna marki CMT Włoskiej produkcji. Nie mogę na chwilę obecną się wypowiedzieć co do żywotności tarczy ale cięcie jest znakomite piła, wchodzi w materiał jak w masło.

Następnie cały materiał uprzednio został oheblowany maszyną Cormack PT310 na grubość 40mm, później pociąłem deski na odpowiednie długości ukośnicą marki Feston kapex120. wymiary jakie potrzebujemy na siedzisko (podane w centymetrach)

✅2szt.185×6,5×4

✅4szt.63×6,5×4

✅1szt.60×6,5×4

✅1szt.170x13x4

✅5szt.170x10x4

✅Kolejnym etapem jest czyszczenie desek, używam do tego szlifierki marki #FelderFS722 z gradacją papieru 120. Gdy już mamy wszystko wyczyszczone możemy ozdobić nasze siedzisko wycinając odpowiednie wzory lub zaokrąglenia robimy wszystko według uznania (ja używam szablonu którego kiedyś sam wykonałem) wszystko wycinam wyrzynarką, następnie czyszczę szlifierką mimośrodową z z papierem gradacji 120. Gdy już wszystko jest gładkie zabieramy się za frezowanie krawędzi, jeszcze ostatnie poprawki- czyszczenie papierem ściernym(wszystko ręcznie) i zabieram się do malowania.

✅Malowanie to etap, który trzeba wykonać starannie by uniknąć brzydkich zacieków. Do pomalowania użyłem lakierobejcy marki Luxdecor. Jest to lakier do stosowania wewnątrz pomszczeń i na zewnątrz do malowania różnego rodzaju mebli ogrodowych, dobrze zabezpiecza i ochroni, nasz materiał przed wpijaniem wody i chroni przed promieniami UV .Lakier jest bezpieczny dla dzieci nie śmierdzi podczas malowania. Materiał maluje zawsze 2 razy po nałożeniu pierwszej warstwy czekam, aż lakier całkowicie będzie suchy, później czyszczę wszystkie elementy papierem ściernym 180-gradacji może tez być 120 następnie zmiatam kurz i maluję jeszcze raz.

✅Etap skręcania siedziska jest w kolejnych częściach wideo wszystko pokazane krok po kroku. Śruby jakie użyłem do skręcenia siedziska to śruby zamkowe o długościach 13,12,10,9-cm z nakrętką na klucz 10.

Podziel się

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+48-537-972-111